סיפורי ניסים מאגרות קודש

סיפורי מופת אישיים וניסי הרבי שליט"א מלך המשיח באמצעות אגרות קודש

בשבוע שעבר למעלה ממאה חמישים מאזיני רדיו "קול ברמה" יצאו למסע מיוחד במרוקו למשך 11 ימים. על פי התוכנית, היו הם אמורים להמריא מארץ הקודש ולנחות למשך עשרים דקות במלטה, ומשם להמשיך לשדה התעופה במרוקו. לאחר הנחיתה במלטה, קיבלו מארגני הנסיעה הודעה מהרשויות כי אין להם אישור להמריא להמשך הנסיעה. ההודעה התקבלה בהלם אצל הנוסעים, אך בלית ברירה ולאחר עיכוב הם הורדו מהמטוס לטרמינל.

כאשר ראו המארגנים לאחר המתנה מורטת של מספר שעות, כי האישור המיוחל לא מגיע, החליטו לשכור בית מלון הסמוך לשדה התעופה, שם ילונו בלילה. ובס"ד הצליחו להתארגן תוך שעה קלה במזון ואוכל כשר לקבוצה, תודות לשליח של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א בעיר, הרב חיים שלום הלוי סגל שנחלץ לעזרת הקבוצה.

גם במהלך כל השהות בבית המלון נעשו נסיונות להבין את פשר העיכוב ולהשיג אישור חדש להכנס למרוקו, אך ללא הצלחה. למחרת, צוות המלון דרש מהנוסעים לפנות את החדרים, או שיחוייבו בעלות של יום נוסף. בקושי רב חזרו הנוסעים, על מיטלטליהם להמתנה נוספת בשדה התעופה.

כעת הדרמה הגיעה לשיאה כאשר לקראת השעה שמונה בערב, הודיעו למנכ"ל הרדיו אריאל דרעי שנסע יחד הקבוצה, כי בידיהם שתי ברירות: או שיקבלו אישור עד השעה 8 ואז יוכלו לטוס למרוקו כמתוכנן, או שיחזרו לישראל. אך המטוס לא יוכל להמשיך לחנות בחניית שדה התעופה במלטה, לכן עליהם להחליט כעת מה עושים.

כאן נכנס לתמונה ר' עמי מימון, מנהל התוכן ברדיו שהיה בקשר כל העת עם מנכ"ל התחנה, ששמע ממנו את הלחץ וההפסדים הכספיים שהיו כרוכים בביטול המסע, מלבד העגמת נפש לנוסעים. ר' עמי, ככל חסיד חב"ד החליט לכתוב לרבי מלך המשיח שליט"א באמצעות האגרות קודש, בכדי לדעת מה לעשות. יותר מאוחר סיפר:"לאחר ששמעתי את כל הדיווחים משם, ראיתי שכולם נמצאים בחוסר אונים, והחלטתי שאכתוב לרבי מלך המשיח. כמו כל יהודי בעולם שכשיש לו בעיה הוא כותב לרבי מלך המשיח. פירטתי לרבי את כל הצדדים וההתלבטויות, והכנסתי את המכתב לאגרות קודש".

ר' עמי כתב דרך האתר IGROT.COM וקיבל תשובה מדהימה (כרך ד' עמוד קע"ד):

קבלתי הודעתו אשר תודה לה' סוף סוף קבלו רשיון הכניסה למרארוקו…

בו במקום ר' עמי שלח את התשובה למנכ"ל שהופתע אף הוא, אך התקשה להאמין שאכן יצליחו להמשיך במסע. "אתה תראה שהברכה של הרבי לא שבה ריקם. כזו תשובה ברורה לא משאירה ספק לכלום. אתם ממשיכים למרוקו והכל יהיה בסדר" חתם ר' עמי את השיחה. בינתיים, הסיפור על המענה מהרבי פרש כנפיים אצל הנוסעים וכולם ציפו דרוכים לראות מה יקרה.

malta-morocco-720

לאחר שעה קלה הושמעה הכריזה בבית הנתיבות: "קיבלנו אישור – ממריאים למרוקו".


  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook

מילים המודגשות

זה אבי בן שמעון... אתם חייבים לראות... כמעט כל יום ...

רבי עזר לביתי

שמי מירי פיינשטיין ויש לי סיפור מדהים על הרבי מלך ...

הרופאים דרשו ניתוח אך הרבי כתב אח

בוידאו קצר, מספר איציק שאלתיאל מעפולה על מופת מדהים לו ...

מטבע הטוב להיטיב

צריכים להודות על הניסים שהקב"ה עושה איתנו, ובפרט שעצם ההודאה ...

האישה החרדית זעקה בהתרגשות: "איך

הדיוק שבתשובות הרבי שליט"א מלך המשיח באגרות הקודש, מפליא בכל ...

הרופאים דרשו ניתוח אך הרבי כתב אח

בוידאו קצר, מספר איציק שאלתיאל מעפולה על מופת מדהים לו ...

אור באדיטש: נס לחברי הקבוצה מהארץ

ניר קפטן, המשדר תכניות ברדיו קול ברמה, לא יצא מהארץ ...

חי וקיים בגוף גשמי מחלק דולרים ב-7

אתר ה"אגרות קום", בניהולו של הרב שלום לוגוב מכפר חב"ד, ...

נבואה שהתגשמה על חיים ב"ימות המשי

החידוש בשנים האחרונות שבאמצעות ה"לווין" מעבירים סכום כסף ל"בנק" (או ...

שלום מרדכי רובשקין ועורך הדין אפ

הרב שלום מרדכי רובשקין מספר שתחילת מאסרו קשורה למאבק בשחיטה ...