סיפורי ניסים מאגרות קודש

סיפורי מופת אישיים וניסי הרבי שליט"א מלך המשיח באמצעות אגרות קודש

תפנית במשרדי הרווחה

הרב דורון אורן מירושלים, הוא חסיד חב”ד נלהב ומנהל מרכז משיח וגאולה במדרחוב בעיר. אחד מבאי המרכז הינו יהודי, עולה חדש מרוסיה, בשם אברהם. יום אחד הגיע אברהם למרכז משיח וגאולה כשפניו נפולות. “מדוע אתה עצוב?”, פנה אליו בהתעניינות הרב אורן. “מחר עומדים לקחת לי שני ילדים מהבית”, פלט אברהם תוך שאנחה כבדה פורצת מליבו”.

“מאז שהגענו לארץ לא הצלחתי למצוא עבודה טובה שתספק לי ולמשפחתי פרנסה בהרחבה. לכן פנינו לפני מספר חודשים למשרדי הרווחה שיעזרו לנו. הם אכן שלחו לנו עזרה, אולם גם הכניסו לנו הביתה עובדת סוציאלית שתפקח על מצבינו. לאחרונה היא החליטה שבבית שלנו אין תנאים נאותים לגידול ילדים ולכן הרווחה רוצים להוציא לי שני ילדים מהבית. זומנתי להשתתף בוועדה מיוחדת של משרד הרווחה שתתקיים מחר ותדון בענייננו. וכנראה הם יחליטו לקחת לי את הילדים”…

 פניו של הרב אורן התכרכמו. אכן המצב לא נעים ולא פשוט בכלל. הוא החליט לכל לראש לבדוק בעצמו את פרטי הסיפור, לראות האם המצב אכן דורש צעד כל כך חמור כהוצאת הילדים מהבית. הוא פנה בעצמו לבקר בביתו של אברהם וגילה שהמשפחה אמנם חיה בבית קטן וצפוף אולם הילדים בבית שמחים וחכמים ויודעים היטב את חומר הלימודים בכיתתם.

 כשכתב אודות המצב לרבי שליט”א מליובאוויטש מלך המשיח, זכה לקבל תשובה באגרות הקודש )חלק ג עמוד שמה(: “הנני בזה להביע לו רגשי מזל טוב על . . הצלת הילדים בארץ הקודש תבנה ותכונן, ובלי ספק חלק גדול מזה הוא עבודת כבודו שיחיה, ושכרו כפול מן השמיים”.

הרב אורן הבין שהרבי שליט”א מלך המשיח מכוון אותו לעזור לאברהם להשאיר את הילדים בבית. בסייעתא דשמיא מיוחדת הצליח הרב אורן לארגן אישור כניסה לוועדה המדוברת.

 למחרת בבוקר הגיעו יחד לוועדה אברהם, הרב אורן, וחסיד חב”ד נוסף בשם הרב שלמה שמידע. אחראית הוועדה הקריאה בקול את מסקנותיו של הפסיכיאטר שראה את הילדים. המצב היה נראה אבוד. בדרך הטבע לא היה שום סיכוי לשכנע את אנשי הוועדה להשאיר את הילדים בבית.

אולם אז, כשהיה נראה שאפסה כל תקווה, פנה הרב שמידע והציג את עצמו: “אני מתנדב בבית חב”ד במרכז העיר ומסייע באופן קבוע לאנשים לבקש את עצתו וברכתו הקדושה של הרבי שליט”א מלך המשיח באמצעות אגרות הקודש. הנושא הנדון כאן הוא ללא ספק נושא רגיש ואחראי, ולכן אני חושב שיהיה זה מן הנכון שאת, אחראית הוועדה, תשאלי את הרבי שליט”א מלך המשיח כיצד לדעתו צריך לנהוג במקרה הזה”!

אחראית הוועדה הייתה נראית מופתעת מהרעיון. “אתה יודע מה? שמעתי רבות על כוחם המיוחד של אגרות הקודש! אני רוצה לשאול את דעתו של הרבי שליט”א מלך המשיח עכשיו!”. האחראית פתחה את ספר האגרות קודש שהיה ברשותו של הרב שמידע והחלה לקרוא את התשובה שהופיעה שם. הרבי שליט”א מלך המשיח כתב שם לאבא שהיו לו בעיות בחינוך ילדיו שעליו ללכת מספר פעמים בשבוע למרכז חב”ד הקרוב למקום מגוריו ולקבל הדרכה כיצד לחנך את ילדיו בדרך החסידות.

כל הנוכחים בחדר היו מופתעים לנוכח התשובה הברורה. הוראת הרבי שליט”א מלך המשיח נרשמה על בלאנק רשמי בתור מסקנות הוועדה, והאב הלך לביתו שמח ונרגש על ההצלה הפלאית… .

מקור: http://hageula.com/call_of_salvation/now/20461.htm

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook

סושיאל סקיוריטי מברכה באגרות קוד

https://www.youtube.com/watch?v=JmAY7oI8R2A סיפור מדהים על תמימות של בחור ישראלי בן עשרים שהגיע ...

תפנית במשרדי הרווחה

הרב דורון אורן מירושלים, הוא חסיד חב"ד נלהב ומנהל מרכז ...

קיבלתי הודעת וואטס

שמי איציק בלולו. חברים יקרים. תקשיבו לסיפור הבא -  טרי ...

ודע לפתור הכל ברגע

הרב מיכאל ורעייתו קדלבורג פועלים מזה 18 שנה בהפצת היהדות ...

תקלה שהביאה תשובה

(בתמונה: הרב שלום לוגוב) לפעמים גם תקלה צדדית מתגלה ...

תפנית במשרדי הרווחה

הרב דורון אורן מירושלים, הוא חסיד חב"ד נלהב ומנהל מרכז ...

תקלה שהביאה תשובה

(בתמונה: הרב שלום לוגוב) לפעמים גם תקלה צדדית מתגלה ...

PRÉSIDENT AVEC LA BÉNÉDICTION DU RABBI DE LOUBAVITCH

Suite à la demande de nombreuses personnes, nous mettons ...

פקיחת עיניים למצב קורונה

ביום אחרון של פסח עלו לי כמה רעיונות לגבי מצב  ...

הרבי מליובביץ' הוא המשיח על פי מק

צפו ברב מיכאל לסרי, בסרטון שעלה לרשת בשעות האחרונות: הרבי ...