סיפורי ניסים מאגרות קודש

סיפורי מופת אישיים וניסי הרבי שליט"א מלך המשיח באמצעות אגרות קודש

ודע לפתור הכל ברגע

הרב מיכאל ורעייתו קדלבורג פועלים מזה 18 שנה בהפצת היהדות והחסידות בפסטיבלים. לפני כשנה הזדמן לבני הזוג קדלבורג לטייל בשכונת עין-כרם בירושלים, ולגלות שמדובר במקום פסטורלי ומיוחד שמושך אליו תיירים רבים. בליבם עלה רעיון לפתוח מרכז חסידי עבור תושבי המקום, התיירים והמקורבים הרבים.

בתמונה: הרב מיכאל קדלבורג

לאחר חיפוש קצר מצאו הזוג בהשגחה פרטית בית להשכרה מיוחד ביופיו שממוקם בלב השכונה. כשכתבו אודות הרעיון לרבי שליט”א מליובאוויטש מלך המשיח, זכו לקבל תשובה ברורה באגרות הקודש (חלק טז עמוד רנז): “נעם לי לקבל מכתביו בם כותב אודות התחדשות השיעורים בעין כרם”. בו במקום החליטו בני הזוג לשכור את הבית למרות כל קשיי המעבר לשליחות חדשה והשכירות הגבוהה בעין כרם.
הם אכן נכנסו לדירה והחלו לארגן שיעורי חסידות, תפילות, התוועדויות והכנסת אורחים במשך השבוע. אך מיום שנכנסו לדירה, התהפך ליבו של בעל הבית והוא החל להתנכל לפעילות בכל כוחו. כשראה שבני הזוג תלו בכניסה לבית שלט ותמונה של הרבי שליט”א מלך המשיח, הוא ניגש ותלש את השלטים והתמונות שוב ושוב…

הייתה זו שנה עם נסיונות וקשיים רבים מצד אחד, ומצד שני פעילות הפצה שהולכת וגוברת. בכל אותה תקופה עודד הרבי שליט”א מלך המשיח את בני הזוג באמצעות תשובותיו באגרות הקודש שלא ליפול ברוחם מהקשיים, ולהיות בטוחים אשר סוף סוף “יד החסידים תהיה על העליונה”.

לקראת סיום השנה הראשונה לחוזה השכירות, התגלע וויכוח בין בעל הדירה לבני הזוג אודות האפשרות להאריך את השכירות בשנה נוספת, בעל הדירה לא הסכים לכך ועמד על כך שיפנו את הדירה בסיום השנה. למרות היחס, הסירוב, האיומים וההפחדות הרבות מצד בעל הבית, הזוג לא נרתע והמשיך לפעול להשגת שנה נוספת. לבסוף בתו של בעל הבית התערבה בענין וקבעה איתם פגישה.

המתיחות בפגישה רק הלכה וגאתה ושני הצדדים לא הגיעו להסכמות בנושא. לאחר שעתיים של שיחות ודיונים ללא שום תועלת, אמר להם הרב קדלבורג: “תשמעו, הסיבה האמיתית שאנחנו מתעקשים להישאר כאן היא בגלל ברכות מפורשות שקיבלנו מהרבי שליט”א מלך המשיח באגרות קודש. ולכן אין לנו את האפשרות לעזוב כרגע”.

בעל הבית ובתו היו מופתעים לחלוטין. הבת הביעה מיד את רצונה לכתוב גם היא לרבי שליט”א מלך המשיח אודות נושאים אישיים שלה. במכתבה לא הזכירה הבת מילה אחת אודות הוויכוח לגבי המשך השכירות, אולם כשפתחה את ספר האגרות קודש עמדה בהלם לנוכח התשובה החריפה והברורה בנושא (חלק יח עמוד תפח):

“למותר להאריך עד כמה הייתה המסירות נפש של רבותינו על הפצת המעיינות חוצה . . שמזה מובן כמה מופרך בהחלט כל ענין המנגד ולוחם נגד הפצה . . שההפצה היא הצלת נפשות ישראל, כפיקוח נפש . . ובפרט שגם אני מעורב בתוך כל העניין ושכל הנ”ל נדבר על-ידי-זה שבחרו בו בשליחות למדינה פלונית בשליחות מיוחדת שלי”. המסר היה ברור: פעולותיכם לסגירת הפעילות במקום זוהי מלחמה נגד התורה ונגד רבותינו אדמו”רי חב”ד, ועליכם לחדול מכך מיד!

הבת הזדעזעה למקרא התשובה. היא פנתה מיד לאביה: “אבא, אסור לנו להפריע להם. אנחנו חותמים עכשיו הארכה לחוזה וסיימנו”… שנה שלימה של מלחמות והתכתשויות הסתיימה ברגע אחד, מעל הטבע, כשהדיון עבר מהתנצחויות שכליות לידיו של הרבי שליט”א מלך המשיח…


(c) http://hageula.com/

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook

סושיאל סקיוריטי מברכה באגרות קוד

https://www.youtube.com/watch?v=JmAY7oI8R2A סיפור מדהים על תמימות של בחור ישראלי בן עשרים שהגיע ...

תפנית במשרדי הרווחה

הרב דורון אורן מירושלים, הוא חסיד חב"ד נלהב ומנהל מרכז ...

קיבלתי הודעת וואטס

שמי איציק בלולו. חברים יקרים. תקשיבו לסיפור הבא -  טרי ...

ודע לפתור הכל ברגע

הרב מיכאל ורעייתו קדלבורג פועלים מזה 18 שנה בהפצת היהדות ...

תקלה שהביאה תשובה

(בתמונה: הרב שלום לוגוב) לפעמים גם תקלה צדדית מתגלה ...

תפנית במשרדי הרווחה

הרב דורון אורן מירושלים, הוא חסיד חב"ד נלהב ומנהל מרכז ...

תקלה שהביאה תשובה

(בתמונה: הרב שלום לוגוב) לפעמים גם תקלה צדדית מתגלה ...

PRÉSIDENT AVEC LA BÉNÉDICTION DU RABBI DE LOUBAVITCH

Suite à la demande de nombreuses personnes, nous mettons ...

פקיחת עיניים למצב קורונה

ביום אחרון של פסח עלו לי כמה רעיונות לגבי מצב  ...

הרבי מליובביץ' הוא המשיח על פי מק

צפו ברב מיכאל לסרי, בסרטון שעלה לרשת בשעות האחרונות: הרבי ...