סיפורי ניסים מאגרות קודש

סיפורי מופת אישיים וניסי הרבי שליט"א מלך המשיח באמצעות אגרות קודש

כשכסף נופל מהשמיים

אחד מהאתגרים העומדים בפני הבחורים בשנת ה’קבוצה’, בשהות 24/7 בסמוך לרבי שליט”א מלך המשיח היא הסתדרות כלכלית במשך למעלה משנה שהם מחוץ לבית, יחד עם זאת מבקש כל לומד שעניני הכלכלה לא יפריעו לו ללימוד. אבל לפעמים פשוט אין, ואז כותבים לרבי שליט”א מלך המשיח

בתמונה: לוי יצחק הלמן
בתמונה: לוי יצחק הלמן

‘קבוצה’, היא שנת לימוד החותמת את מסלול הלימוד הישיבתי – חב”די. מדובר בשנה תמימה בבית מדרשו של הרבי שליט”א מליובאוויטש מלך המשיח בניו-יורק בה מקבלים ה’תמימים’ – הבחורים – כוחות ותעצומות נפש להיות חיילים נאמנים בצבא להבאת הגאולה.

ייחודיותה של שנה זו נגזרת ממאפיינים רבים – הראשי שבהם הוא כמובן השהות 24/7 בסמוך לרבי שליט”א מלך המשיח – והנוספים הם האווירה המיוחדת, הלימוד האינטנסיבי, והשהות הממושכת מחוץ לבית המבגרת את הבחור.

בין היתר, אחד מהאתגרים העומדים בפני הבחורים, הוא הסתדרות כלכלית במשך למעלה משנה שהם מחוץ לבית, תוך התחשבות מירבית נטל הנופל גם כך על ההורים בבית. יחד עם זאת מבקש כל לומד שעניני הכלכלה לא יפריעו לו ללימוד.

אחד הבחורים הלומדים ב’קבוצה’ בשנה זו, תשפ”א, עונה לשם לוי יצחק הלמן. לאחרונה החל לחוש טרדה גדולה מכך שאין לו הכנסה מסודרת. התחושה הקשה של חוסר הוודאות וכיסו שהחל להתרוקן, ממש שברו אותו והוא ייחל למצוא עבודה ולהגיע לשקט הנפשי המיוחל. אך מצד שני עמד לנגדו מאמר חכמינו המפורסם “ברכת ה’ היא תעשיר”, כלומר, שרק בצורה נכונה, שלא מפריעה לעניני תורה ותפילה הכסף מגיע והולך למקומות הנכונים. וממילא עליו להמשיך להתרכז בלימוד התורה וכל לזכות לברכת ה’.

ההתלבטות הייתה קשה והוא החליט לכתוב על כך לרבי שליט”א מלך המשיח ולבקש את הכוונתו. המענה המדוייק שקיבל באמצעות אגרות הקודש הותיר אותו פעור פה (כרך ז עמוד קסג): “קבלתי מכתבו . . בו כותב בקצרה סדר הדברים איך שנכנס לישיבת תומכי תמימים . . ושאלתו אם לצאת מהישיבה להתלמד אומנות או לא.

“והנה פשוט הדבר אשר כיון שזכה לכנוס לישיבה ובפרט ישיבה כזו שלומדים בה הן נגלה והן חסידות, הרי צריך הוא להבין איך שמסייעים בידו מלמעלה להעמידו באופן הטוב לפניו בגשמיות וגם ברוחניות, ומובן גם-כן שכדי לנסותו נופלים לו לפעמים מחשבות להפסיק לימודו, ולכן צריך לבטלם ולהתמסר להשיעורים בנגלה ובחסידות בהתמדה הכי גדולה, “ופשיטא (=ופשוט) אשר הזן ומפרנס את הכל הנה כשיבוא הזמן וצריך יהיה לפרנס את עצמו, ימציא לו גם-כן את פרנסתו”.

לוי יצחק עוד לא נרגע מהתשובה הברורה וכעבור מספר דקות ניגש אליו בחור, הושיט לו 20 דולר ואמר, “מישהו נתן לי להעביר לך את זה. הוא רק ביקש שתגיד פרק תהלים לזכותו”…

בכך לא נעצרה שרשרת ההשגחה פרטית. אחד החברים ששמע אודות המכתב, גילה את אזנו על גביר אחד שעושה מבצע לבחורי הישיבה – תמורת לימוד תורה של שעתיים בשבוע, הוא מעניק מידי חודש 200 דולר. “נשאר מקום אחרון ברשימה. אתה רוצה שאצרף אותך?”…

חבר נוסף שנכח במקום סיפר ללוי יצחק על מבצע נוסף של ארגון מסויים – גם הם מעניקים מלגה של 150 דולר מידי חודש למשתתפי התוכנית הלימודית שלהם. וכך בלי לעשות דבר, קיבל לוי יצחק על המקום 20 דולר “דמי קדימה”, וכניסה לתוכנית הכנסה קבועה של 350 דולר מידי חודש. סכום יפה בשביל בחור ישיבה…

כשעושים את השליחות המוטלת עלינו, רואים כיצד בורא עולם מסדר לנו את כל מה שנחוץ עבורנו, אפילו למעלה מדרך הטבע!

שיחת הגאולה 1320

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook

סושיאל סקיוריטי מברכה באגרות קוד

https://www.youtube.com/watch?v=JmAY7oI8R2A סיפור מדהים על תמימות של בחור ישראלי בן עשרים שהגיע ...

תפנית במשרדי הרווחה

הרב דורון אורן מירושלים, הוא חסיד חב"ד נלהב ומנהל מרכז ...

קיבלתי הודעת וואטס

שמי איציק בלולו. חברים יקרים. תקשיבו לסיפור הבא -  טרי ...

ודע לפתור הכל ברגע

הרב מיכאל ורעייתו קדלבורג פועלים מזה 18 שנה בהפצת היהדות ...

תקלה שהביאה תשובה

(בתמונה: הרב שלום לוגוב) לפעמים גם תקלה צדדית מתגלה ...

תפנית במשרדי הרווחה

הרב דורון אורן מירושלים, הוא חסיד חב"ד נלהב ומנהל מרכז ...

תקלה שהביאה תשובה

(בתמונה: הרב שלום לוגוב) לפעמים גם תקלה צדדית מתגלה ...

PRÉSIDENT AVEC LA BÉNÉDICTION DU RABBI DE LOUBAVITCH

Suite à la demande de nombreuses personnes, nous mettons ...

פקיחת עיניים למצב קורונה

ביום אחרון של פסח עלו לי כמה רעיונות לגבי מצב  ...

הרבי מליובביץ' הוא המשיח על פי מק

צפו ברב מיכאל לסרי, בסרטון שעלה לרשת בשעות האחרונות: הרבי ...